Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Product line
Intended use
Application type
Base technology
Offer
Engine Oils
Sports oils
Performance
45.84
38.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
176.74
147.28 £
(44.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
CASTROL
Engine Oil 5W30 4l MAGNATEC synthetic
API SQ
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
69.04
57.53 £
(17.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC synthetic
API SQ
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
18.66
15.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.50
11.25 £ 25.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.50 £
Bestsellers
44.95
37.46 £ 93.76 £
(11.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.95 £
7.92
6.60 £ 14.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.92 £
CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l MAGNATEC
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
213.64
178.03 £
(13.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 12x1l EDGE
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
286.62
238.85 £
(23.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
24.36
20.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
23.88
19.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.02
23.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
84.76
70.63 £ 117.88 £
(16.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
84.76 £
14.40
12.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.08
10.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
58.80
49.00 £
(11.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l
API SN+
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
227.14
189.28 £
(11.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.60
11.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
67.98
56.65 £
(13.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
57.16
47.63 £
(11.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
11.20
9.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l synthetic
API SN CH-4
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
49.26
41.05 £
(9.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
78.46
65.38 £
(15.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
84.70
70.58 £
(16.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.46
14.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
46.07
38.39 £ 81.10 £
(9.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.07 £
9.38
7.82 £ 17.26 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.38 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 1l TopTec 4100
API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
16.73
13.94 £ 27.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.73 £
1 of 5
next