Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Engine Oils
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.67 £
REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 15W40 5l ALL FLEET
API CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
30.95
25.79 £ 57.00 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.95 £
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
29.59
24.66 £ 43.48 £
(5.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.59 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £