Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Product line
Engine Oils
93.60
78.00 £
(18.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.82
14.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil CLASSIC 30
Intended use Passenger cars
37.92
31.60 £
(18.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil SPECIFIC 5W40
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
20.86
17.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.82 £
118.80
99.00 £
(29.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
110.34
91.95 £
(27.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.96
24.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.62
22.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W40 3x4l ULTRA FORCE
API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
88.12
73.43 £ 140.14 £
(7.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
88.12 £
SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix
API SJ ILSAC GF-2
ACEA A1 B1
Intended use Passenger cars
20.40
17.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
19.14
15.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION
API CF SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
17.28
14.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
125.58
104.65 £
(25.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
11.04
9.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.94
28.28 £
(6.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
30.16
25.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil RAV OLDTIMER CLA SAE30 5L
API SB
Intended use Passenger cars
132.04
110.03 £
(26.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
34.43
28.69 £ 38.70 £
(6.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.43 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.02 £
21.12
17.60 £ 28.26 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.12 £
TOTALENERGIES
Engine Oil QUARTZ XTRA 0W20
API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Intended use Passenger cars
24.48
20.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
24.88
20.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
181.50
151.25 £
(45.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 5l mineral
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
42.84
35.70 £
(8.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.94
22.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
125.52
104.60 £
(25.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W40 1l Synthoil Energy
API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
31.18
25.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
26 of 31
next