Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
OEM spec
Product line
Application type
Base technology
Offer
Oils engine 0W30
89.54
74.62 £ 123.58 £
(17.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
89.54 £
55.86
46.55 £ 97.84 £
(13.97 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
55.86 £
17.32
14.43 £ 27.04 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.32 £
18.58
15.48 £ 29.62 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.58 £
76.06
63.38 £ 133.72 £
(15.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
76.06 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 0W30 ELF HTX 3830 1l 4T competitive; short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
36.94
30.78 £ 49.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.94 £
29.32
24.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l Synthoil Longtime
API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
96.98
80.82 £ 134.20 £
(19.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
96.98 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l TopTec 4310
ACEA C2
Intended use Passenger cars
160.18
133.48 £
(32.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.08
31.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
19.72
16.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.80
14.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
21.96
18.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
61.10
50.92 £ 109.00 £
(12.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
61.10 £
13.14
10.95 £ 16.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.14 £
20.56
17.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil 0W30 5l 8100
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
73.07
60.89 £ 123.48 £
(14.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.07 £
10.96
9.13 £ 15.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.96 £
18.96
15.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
52.66
43.88 £ 73.20 £
(13.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
52.66 £
Motorcycle
MOTUL
Engine Oil 0W30 1l 300V Racing/Road synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
21.38
17.82 £ 42.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.38 £
12.52
10.43 £ 20.76 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.52 £
14.20
11.83 £ 23.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.20 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 1l TopTec 4310
ACEA C2
Intended use Passenger cars
35.08
29.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.76
14.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
22.32
18.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.93
12.44 £ 28.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.93 £
24.88
20.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 1l Synthoil Longtime
API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
30.28
25.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
105.36
87.80 £
(21.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 4
next