Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Product line
Offer
Oils engine 10W40
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 5l MoS2 Leichtlauf Super
API SL CF
Intended use Passenger cars
62.12
51.77 £ 103.06 £
(12.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.12 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 5l Super Leichtlauf
API SL CF
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
83.70
69.75 £ 103.90 £
(16.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
83.70 £
58.92
49.10 £
(11.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
29.88
24.90 £ 48.90 £
(7.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.88 £
Bestsellers
6.94
5.78 £ 12.36 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.94 £
33.98
28.32 £ 50.02 £
(6.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.97 £
7.39
6.16 £ 12.04 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.39 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.82 £
5.86
4.88 £ 10.12 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.86 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
28.80
24.00 £
(7.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.16
7.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.39
16.99 £ 36.00 £
(4.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.39 £
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
73.12
60.93 £ 106.02 £
(4.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.12 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.02 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 1l MoS2 Leichtlauf Super
API SL
Intended use Passenger cars
17.09
14.24 £ 24.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.09 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.77 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 4l MoS2 Leichtlauf Super
API SL CF
Intended use Passenger cars
54.54
45.45 £ 89.16 £
(13.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
54.54 £