Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Product line
Intended use
Oils engine 5W30
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
352.84
294.03 £
(22.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
89.86
74.88 £
(22.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
18.82
15.68 £ 23.94 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.82 £
24.36
20.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.08
10.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
58.80
49.00 £
(11.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l
API SN+
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
227.14
189.28 £
(11.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
78.46
65.38 £
(15.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
46.07
38.39 £ 81.10 £
(9.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.07 £
9.38
7.82 £ 17.26 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.38 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
89.78
74.82 £ 133.36 £
(17.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
89.78 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
26.27
21.89 £ 32.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.27 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 4l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
110.88
92.40 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4600
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
23.44
19.53 £ 29.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.44 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4600
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
70.32
58.60 £ 124.56 £
(14.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
70.32 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l Molygen DPF
API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
32.92
27.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.90
14.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
MOTUL
Engine Oil 5W30 1l 8100
API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
20.14
16.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
MOTUL
Engine Oil 5W30 4l 8100
API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
68.94
57.45 £
(17.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil 5W30 5l 8100
API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
37.14
30.95 £ 78.64 £
(7.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.14 £
51.18
42.65 £
(12.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil RAV HLS SAE 5W30 10L
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
153.42
127.85 £
(15.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
22.54
18.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
97.60
81.33 £
(19.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
12.70
10.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
49.36
41.13 £
(12.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
59.68
49.73 £
(11.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l ULTRA FORCE
API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
127.96
106.63 £ 181.26 £
(8.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
127.96 £
1 of 2
next