Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Intended use
Application type
Base technology
Offer
Oils engine 5W50
Sports oils
Performance
MOTUL
Engine Oil 5W50 2l 300V COMP synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
75.04
62.53 £
(37.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
59.68
49.73 £
(14.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W50 4l Molygen
API CF SJ
Intended use Passenger cars
115.24
96.03 £
(28.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W50 1l Molygen
API CF SJ
Intended use Passenger cars
30.76
25.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
81.53
67.94 £ 133.86 £
(16.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
70.50 £
Sports oils
15.30
12.75 £ 28.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.30 £
Sports oils
Bestsellers
15.16
12.63 £ 25.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.16 £
Sports oils
51.35
42.79 £ 93.52 £
(12.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
51.35 £
Sports oils
Performance
47.82
39.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W50 5l EDGE
API SQ
Intended use Passenger cars
151.56
126.30 £
(30.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
224.34
186.95 £
(44.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
181.50
151.25 £
(45.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£