Availability


Price



Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Oil, continuously variable transmission (CVT) - Oil cooling/greasing

A~6513026~8562
  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX AXLE

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.84
11.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Manual Transmission Oil 75W90 0,5l TRANSELF

75W90 0.5l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.40
10.33 £ 17.62 £
(24.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.40 £

RAVENOL
Oil, continuously variable transmission (CVT) 10l CVT

10l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
282.82
235.68 £
(28.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Automatic transmission oil 1l TITAN

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
8 pcs.
21.00
17.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 10l CVTF NS2/J1

10l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
6 pcs.
321.18
267.65 £
(32.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Automatic transmission oil TITAN ATF 6400 20L

20l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
4 pcs.
457.38
381.15 £
(22.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Automatic transmission oil 1l MULTI

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
26.74
22.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
17.04
14.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Automatic transmission oil 1l FLUIDMATIC

1l

Add to cart
(0)
3 pcs.
23.88
19.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 1l

1l

Add to cart
(0)
1 pcs.
48.84
40.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 3 of 3