Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010177
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W20 1l TopTec 6600
API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Intended use Passenger cars
29.04
24.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 5W30 4l Cleansynto
Intended use Passenger cars
114.24
95.20 £
(28.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 5W30 1l Cleansynto
API SM
Intended use Passenger cars
12.84
10.70 £ 29.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.84 £
117.00
97.50 £
(29.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
80.20
66.83 £
(20.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Automatic transmission oil 1l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
40.44
33.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l MM-PA Mitsubishi V5AWF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
37.38
31.15 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.58
19.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
90.30
75.25 £
(22.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
14.41
12.01 £ 33.96 £
(2.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.41 £
Sports oils
Performance
47.82
39.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l Longtime High Tech
API CF SM
ACEA C3
Intended use Passenger cars
91.62
76.35 £ 129.88 £
(18.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
91.62 £
MOPAR
Engine Oil 0W20 5l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
94.60
78.83 £
(18.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.54
11.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
44.41
37.01 £ 71.02 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.41 £
12.56
10.47 £ 17.76 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.56 £
20.58
17.15 £ 40.92 £
(4.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.58 £
MOPAR
Manual Transmission Oil 80W90 0,946l
Intended use Passenger cars
35.26
29.38 £
(37.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
207.58
172.98 £
(20.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.30
23.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
ORLEN
Chain guide oil ORLEN PILAROL 5l
Intended use Agro
37.00
30.83 £
(7.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4x5l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
226.14
188.45 £
(11.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 0W20 4l synthetic
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
52.38
43.65 £
(13.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
210.28
175.23 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.80
14.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
9.46
7.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
34 of 59
next