Parts & Accessories Catalogue
ORLEN
Special grease 9l GREASEN GRAFIT
Name Special grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
33.01
27.51 £ 64.18 £
(3.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.01 £
RAVENOL
Manual Transmission Oil 80W90 4l SLG
API GL-5 MT-1 GL-4 GL-3
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
112.90
94.08 £
(28.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Vollsynthetisches Getriebeoil
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
26.34
21.95 £ 37.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.34 £
RAVENOL
Manual Transmission Oil 1l MZG
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
23.68
19.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.61
3.01 £ 5.62 £
(9.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.61 £
FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
27.88
23.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
21.46
17.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Manual Transmission Oil 1l MTF
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
10.85
9.04 £ 25.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.85 £
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
FEBI
Manual Transmission Oil 1l MTF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
11.15
9.29 £ 24.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.15 £
REVLINE
Manual Transmission Oil 75W90 5l GEAR OIL semi-synthetic
API GL-5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
46.50
38.75 £
(9.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
FEBI
LHM oil 1l LHM synthetic
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
9.37
7.81 £ 23.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.37 £
21.76
18.13 £ 38.86 £
(4.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.76 £
FEBI
Central lubrication system grease
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 1
OEM spec MB 6833.00 MAN 283 WILLY VOGEL AG
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
11.62
9.68 £ 18.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.56 £
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 2,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 2
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
64.68
53.90 £ 79.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
64.68 £
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILGREASE
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
281.45
234.54 £ 410.80 £
(15.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
281.45 £
ELF
Axle Gear Oil 75W140 1l TRANSELF
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.77
14.81 £ 25.14 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.77 £
ORLEN
Bearing grease 4,5l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
26.74
22.28 £ 39.72 £
(5.94 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.74 £
SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
15.34
12.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
37.44
31.20 £ 94.02 £
(7.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.44 £
RAVENOL
Power steering oil 1l PSF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
28.24
23.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
95.80
79.83 £
(23.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
92.98
77.48 £
(23.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.58
7.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease GREASEN 4,5kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 4.5
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
54.72
45.60 £
(12.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l CVTF NS2/J1
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
321.18
267.65 £
(32.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
ATF oil RAVENOL Ecofluid A 10l MAN 339 Z3; MAN 339 Z4; ZF 0671 072 120; ZF 0671 072 130; ZF TE-ML 04D; ZF TE-ML 14E; ZF TE-ML 16N; ZF TE-ML 16Q; ZF TE-ML 20F
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
326.64
272.20 £
(32.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
105.94
88.28 £
(21.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.32
14.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
12 of 19
next