Parts & Accessories Catalogue
NEW ARRIVALS
84.84
70.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
OE BMW
Manual transmission oil 83 22 2 447 362
Intended use Passenger cars
90.58
75.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Biodegradable grease UNITEX 00 17KG
Name Biodegradable grease
Product line Unitex
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
123.70
103.08 £
(7.28 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
25.44
21.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,8kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.80
4.83 £ 8.08 £
(7.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.80 £
16.78
13.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.08
16.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.21 £
66.49
55.41 £ 89.52 £
(16.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.49 £
9.43
7.86 £ 18.64 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.43 £
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
21.55
17.96 £ 32.28 £
(4.79 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.55 £
ORLEN
Engine Oil 20W50 4,5l CLASSIC
API SG CF-4
Intended use Passenger cars
39.54
32.95 £
(8.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 0W20 1l QUARTZ XTRA
API SP ILSAC GF-6A
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
19.92
16.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
10.50
8.75 £ 24.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.50 £
18.22
15.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
MOTUL
Engine Oil 10W40 2l 300V COMP synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
76.08
63.40 £
(38.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 9kg
Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
93.88
78.23 £
(10.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.37
8.64 £ 17.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.37 £
VALVOLINE
Engine Oil 0W20 5l SYNPOWER
API SP
ACEA C5
Intended use Passenger cars
77.27
64.39 £ 115.38 £
(15.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
77.27 £
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l MB 9-serie
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
166.62
138.85 £
(41.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease 17l LITEN EPX
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EPX
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
95.21
79.34 £ 156.18 £
(5.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
95.21 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 5l mineral
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
42.84
35.70 £
(8.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
27.42
22.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 1l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
11.40
9.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.92
9.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ZF
Automatic transmission oil 1l
Intended use Passenger cars
23.16
19.30 £ 30.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.16 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
57.16
47.63 £
(11.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
96.22
80.18 £
(19.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Transfer Case Oil 68049954AC
Intended use Passenger cars
154.62
128.85 £
(163.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
67.98
56.65 £
(13.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
3 of 50
next