REVLINE Automatic transmission oil 5l ATF

Index: REV. AUT. ATF II D 5L
Rate this product first
Capacity (l):
5
41.58 £
(Price for 1L: 6.93 8.32 £)
request-default-article

Specification

Name:
ATF oil
Capacity [l]:
5
OEM spec:
MAN 339 V1
OEM spec:
DEXRON II D
OEM spec:
FORD MERCON
OEM spec:
ZF TE-ML 09
OEM spec:
ALLISON C4
OEM spec:
MAN 339 Z1
OEM spec:
ZF TE-ML 11A
OEM spec:
ZF TE-ML 14A
OEM spec:
ZF TE-ML 17C
OEM spec:
ZF TE-ML 02F
OEM spec:
VOITH H55.6335.35
OEM spec:
ZF TE-ML 03D
OEM spec:
MAN 339 D
Product line:
ATF
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Bar code:
PU-DB139F, 5901797906818, IC-DB139F, 5901797927776
Item code:
DB139F
Item index:
REV. AUT. ATF II D 5L
PCN:
27101987
Manufacturer:
REVLINE, Manufacturer: Flukar sp. z o.o.
ul. Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice, POLAND,
[email protected]
ATF oil ATF (5L) ; ALLISON C4; DEXRON II D; FORD MERCON; MAN 339 D; MAN 339 V1; MAN 339 Z1; VOITH H55.6335.35; ZF TE-ML 02F; ZF TE-ML 03D; ZF TE-ML 09; ZF TE-ML 11A; ZF TE-ML 14A; ZF TE-ML 17C

Cross references Automatic transmission oil 5l ATF

Cross references

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.44
31.20 £ 94.02 £
(7.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.44 £

ORLEN
Automatic transmission oil 5l HIPOL

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.10
23.42 £ 52.18 £
(5.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.10 £

REVLINE
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.50
38.75 £
(9.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Power steering oil 4l ATF

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.06
28.38 £ 63.88 £
(8.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.06 £

LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.64
63.87 £ 116.02 £
(15.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 76.64 £

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Automatic transmission oil 4l

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.62
28.85 £
(8.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.22
79.35 £
(19.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l ATF Dexron II

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.16
61.80 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

AQM ATF 5L IC KROSY
AUTOMATIC ATF II D IC KROSY
REVLINE AUTOMATIC ATF IID IC KROSY
RIID5 NR_KAT
ALLISON C4 OEM SPECYFIKACJA
DEXRON II D OEM SPECYFIKACJA
FORD MERCON OEM SPECYFIKACJA
MAN 339 D OEM SPECYFIKACJA
MAN 339 V1 OEM SPECYFIKACJA
MAN 339 Z1 OEM SPECYFIKACJA
VOITH H55.6335.35 OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 02F OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 03D OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 09 OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 11A OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 14A OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 17C OEM SPECYFIKACJA
RIID5 REVLINE
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Automatic transmission oil 5l ATF
Product opinion:Automatic transmission oil 5l ATF
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.