Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 20W50 CASTROL Power 1 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.14
43.45 £
(13.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil CASTROL Power 1 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.10
14.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil CASTROL Power 1 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
65.32
54.43 £
(16.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

CASTROL
Engine Oil 10W60 4l EDGE

10W60 4l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
110.62
92.18 £
(27.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

CASTROL
Engine Oil 10W60 1l EDGE

10W60 1l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.04
25.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l EDGE

5W40 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
296.56
247.13 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 5l EDGE

5W40 5l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.27
48.56 £ 92.76 £
(11.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 58.27 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.42
43.68 £ 74.14 £
(13.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 52.42 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.50
31.25 £ 74.32 £
(9.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.50 £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.92
6.60 £ 14.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.92 £

CASTROL
Engine Oil 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.54
77.95 £
(23.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W40 1l EDGE

0W40 1l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.36
21.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE

5W30 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
352.84
294.03 £
(22.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l EDGE

5W30 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.86
74.88 £
(22.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.82
15.68 £ 23.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.82 £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l EDGE

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.02
23.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l MAGNATEC

5W40 4l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
213.64
178.03 £
(13.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W40 5l EDGE

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
128.74
107.28 £
(25.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 4l MAGNATEC

5W40 4l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
8 pcs.
43.91
36.59 £ 54.46 £
(10.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 43.91 £