Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

ACEA

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Engine Oil VECTON LD 5W30FA4/F01 5L

5W30 5l

API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
91.50
76.25 £
(18.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l VECTON

0W20 5l

Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.60
70.50 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W20 5l VECTON

5W20 5l

Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
80.34
66.95 £
(16.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM

10W40 5l

API CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.64
59.70 £
(14.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E11 E9
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 10W40 4l DELVAC synthetic

10W40 4l

API CF CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.95
34.96 £ 52.44 £
(10.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 41.95 £

MOTUL
Engine Oil 15W40 5l TEKMA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

OE JOHN DEERE
Engine Oil 15W40 5l Plus-50 II

15W40 5l

Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.18
55.98 £
(13.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 30 5l SUPEROL

30 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.03 £

ORLEN
Engine Oil 40 5l SUPEROL

40 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.98
26.65 £
(6.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l TURDUS

15W40 5l

API CI-4
ACEA E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.67 £

REVLINE
Engine Oil 10W30 5l HERCULES

10W30 5l

API CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.52
25.43 £ 50.38 £
(6.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.52 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES

10W40 5l

API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 5l ALL FLEET

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.95
25.79 £ 57.00 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.95 £

VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET

10W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 40.33 £

ORLEN
Engine Oil 20W50 1l Lubro

20W50 1l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.76
7.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 5l Lubro

20W50 5l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI

15W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 30 1l SUPEROL

30 1l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.68
7.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES

10W40 5l

API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l RUBIA TIR

15W40 5l

API CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM

10W40 5l

API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
79.92
66.60 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil DELVAC 15W40

15W40 4l

API CF CG-4 CH-4 SJ CF-4
ACEA E3
Intended use Truck Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.08
29.23 £ 54.10 £
(8.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.08 £
1 of 3 next