Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Engine Oils
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA TIR
API CF
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.29
44.41 £ 70.92 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.29 £
28.57
23.81 £ 42.30 £
(5.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.57 £
34.32
28.60 £ 47.02 £
(6.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.32 £
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.94
28.28 £
(6.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
34.43
28.69 £ 38.70 £
(6.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.43 £
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
29.50
24.58 £
(5.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
56.88
47.40 £ 82.84 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
56.88 £
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.77 £
REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES
API SM CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.44
34.53 £
(8.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.16 £
TOTALENERGIES
Engine Oil 5W30 5l RUBIA OPTIMA synthetic
API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses
Base technology synthetic
49.79
41.49 £ 84.00 £
(9.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.79 £
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.22
52.68 £ 88.38 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
63.22 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l TITAN
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
68.74
57.28 £
(13.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
44.40
37.00 £
(8.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.09
31.74 £ 66.04 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.09 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO
API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2