Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Offer
Oils engine 10W40
71.64
59.70 £
(14.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM
API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
79.92
66.60 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40
API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA TIR
API CF
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.29
44.41 £ 70.92 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.29 £
34.32
28.60 £ 47.02 £
(6.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.32 £
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.77 £
63.22
52.68 £ 88.38 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
63.22 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£