Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Oils engine 5W40 MOTUL

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

5W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
168.04
140.03 £
(42.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

Performance

MOTUL
Engine Oil 5W40 2l 300V COMP synthetic

5W40 2l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.18
62.65 £
(37.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

Performance

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 300V COMP synthetic

5W40 5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
190.56
158.80 £
(38.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 5W40 1l 6100

5W40 1l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.37
8.64 £ 17.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.37 £

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 6100

5W40 4l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
54.10
45.08 £
(13.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 6100

5W40 5l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.09
39.24 £ 81.58 £
(9.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 41.44 £

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.32
59.43 £ 120.54 £
(14.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 65.17 £

MOTUL
Engine Oil 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.79
6.49 £ 18.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.79 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 8100

5W40 4l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.48
48.73 £
(14.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 8100

5W40 4l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.58
32.15 £ 82.54 £
(7.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.58 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 1l 8100

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.25
7.71 £ 21.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.25 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 1l 8100

5W40 1l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.50
8.75 £ 24.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.50 £

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.01
35.84 £ 99.70 £
(8.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 43.01 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 1l 8100

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.39
6.99 £ 20.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.39 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Factory Line 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic

5W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.00
37.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Off Road 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

5W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
130.80
109.00 £
(32.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 8100

5W40 5l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.97
26.64 £ 71.10 £
(6.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.97 £

MOTUL
Engine Oil SPECIFIC 5W40

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.86
17.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Off Road 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic

5W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.94
29.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil SPECIFIC 5W40

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
9 pcs.
117.24
97.70 £
(23.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 8100

5W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
70.18
58.48 £
(17.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £