Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oil CASTROL

A~6010016~1862
  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.36
20.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
352.36
293.63 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
440.44
367.03 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.80
14.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W16 5l MAGNATEC

0W16 5l

API ILSAC GF-7B SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.50
68.75 £ 107.52 £
(16.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 82.50 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.94
23.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W20 4l EDGE

0W20 4l

ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
103.02
85.85 £
(25.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.88
19.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l MAGNATEC

5W30 4l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.10
57.58 £
(17.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l MAGNATEC

5W30 4l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.04
57.53 £
(17.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.66
13.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.17
16.81 £ 23.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.17 £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l EDGE

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.02
23.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l EDGE

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.76
70.63 £ 117.88 £
(16.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 84.76 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.94
7.45 £ 12.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.94 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 10W40 4l MAGNATEC

10W40 4l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.53
24.61 £ 45.60 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.53 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.22
16.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.82
78.18 £
(18.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.43
7.86 £ 18.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.43 £

CASTROL
Engine Oil 0W30 4l MAGNATEC

0W30 4l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
72.00
60.00 £
(18.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l MAGNATEC

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.10
75.08 £
(18.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API CF SM
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.40
12.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.38
50.32 £ 93.66 £
(12.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.38 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.48
12.90 £ 20.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.48 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.31
50.26 £ 98.14 £
(12.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.31 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.08
11.73 £ 21.22 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.08 £
previous 2 of 3 next