Parts & Accessories Catalogue
LIQUI MOLY
Cleaner, cooling system 1000 ML
Name Cooling system cleaner
Capacity [ml] 1000
Intended use (parts, components) for radiators
Removes stone rust sediments
25.98
21.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
LIQUI MOLY
Power steering system additives for power steering system LIM1099
Name Oil additive
Oil type gear
Intended use (parts, components) for power steering system
Application (Activity) for conservation for prevention for sealing
Application - advantages protection noise reduction unstiffening
Capacity [l] 0,035
Quantity per set [pcs] 1
14.80
12.33 £
(422.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
78.86
65.72 £ 115.90 £
(15.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
78.86 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
Chain grease LIQUI MOLY CHAINLUBE 0,4l
Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
Product line CHAINLUBE
Intended use Passenger cars Motorcycles Quad
Application type spray
20.16
16.80 £ 23.38 £
(50.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.16 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
Chain grease LIQUI MOLY CHAINLUBE 0,25l
Name Chain grease
Capacity [l] 0.25
Product line CHAINLUBE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
14.30
11.92 £ 16.90 £
(57.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.30 £
LIQUI MOLY
Transmission fluid additive for manual transmissions, diesel/petrol LIM3321
Serviced vehicle passenger cars
Oil type gear
Intended use (parts, components) for manual transmissions
Application (Activity) for cleaning for flushing
Application - advantages unstiffening improves operation of a transmission
Removes oil deposits sludge coal deposit
Capacity [l] 0,15
Petrol type Diesel Petrol
Quantity per set [pcs] 1
16.68
13.90 £
(111.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil LIM20789 0W20 5L
ACEA C5
Intended use Passenger cars
160.24
133.53 £
(32.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Synthoil High Tech
API CF SM
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
83.76
69.80 £ 129.90 £
(16.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
83.76 £
LIQUI MOLY
Oil pump manual; on barrels
Name Oil pump
Type on barrels manual
For barrel capacity [l] 205 25
125.52
104.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W50 1l Molygen
API CF SJ
Intended use Passenger cars
30.76
25.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l TopTec 4210
ACEA C3
Intended use Passenger cars
138.70
115.58 £ 163.68 £
(27.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
138.70 £
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1200
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
79.27
66.06 £ 125.52 £
(15.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
79.27 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W20 1l Special TEC V
ACEA C5
Intended use Passenger cars
29.44
24.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Petrol additive, for cleaning, for protection LIM8356
Name Petrol additive
Intended use (parts, components) for injectors for fuel system
Application (Activity) for cleaning for protection
Application - advantages improves engine work increases efficiency
Removes corrosion water
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,3
20.34
16.95 £
(67.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 1l
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
14.57
12.14 £ 22.06 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.57 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Race 4l 4T, API SN; SN+ JASO MA-2 synthetic
API SN SN+
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
71.77
59.81 £ 112.54 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.77 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
115.36
96.13 £
(28.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l Special Tec DX1
API SN ILSAC GF-5
Intended use Passenger cars
116.88
97.40 £
(23.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W16 1l Special TEC AA
Intended use Passenger cars
25.08
20.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 1l TopTec 1950
Intended use Passenger cars Truck
26.86
22.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Diesel additives, for conservation LIM20454
Name Diesel additives
Application (Activity) for conservation
Petrol type Diesel
Capacity [l] 0,15
11.70
9.75 £
(78.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 85W90 1l Hypoid Getriebeoil
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
24.24
20.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
33.54
27.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1200
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
120.36
100.30 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Power steering oil 1l TopTec 1100
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
26.86
22.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l 8100
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
121.92
101.60 £ 134.22 £
(24.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
121.92 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l Special TEC F
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
27.28
22.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Power steering oil 1l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
33.30
27.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 4l TopTec 6100
API SP
ACEA C2
Intended use Passenger cars
121.18
100.98 £
(30.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
100.90
84.08 £
(20.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
7 of 8
next