Filters


Availability


Price



Size

Viscosity

Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry

A~5010177
  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Engine Oil 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
32.94
27.45 £ 51.12 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 32.94 £

CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E11 E9
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
32.96
27.47 £ 65.10 £
(6.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 32.96 £

MOBIL
Engine Oil 15W40 1l M-SUP

15W40 1l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.88
6.57 £ 13.66 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.88 £

MOBIL
Engine Oil 15W40 4l DELVAC

15W40 4l

API SL CF CG-4 CH-4 SJ CF-4 CI-4
ACEA E7 B2
Intended use Truck Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.73
23.94 £ 49.06 £
(7.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.73 £

MOTUL
Engine Oil 4100 15W40

15W40 5l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
39.29
32.74 £ 60.40 £
(7.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.82 £

MOTUL
Engine Oil 15W40 1l 4100

15W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.13
5.94 £ 14.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.13 £

MOTUL
Engine Oil 15W40 5l TEKMA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

OE JOHN DEERE
Engine Oil 15W40 5l Plus-50 II

15W40 5l

Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.18
55.98 £
(13.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC

15W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.44
4.53 £ 9.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.44 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l TURDUS

15W40 5l

API CI-4
ACEA E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.67 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 1l ULTRA FORCE

15W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.88
8.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l ULTRA FORCE

15W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.87
19.89 £ 38.28 £
(4.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.87 £

SHELL
Engine Oil 15W40 4l Helix

15W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.68
23.07 £ 50.98 £
(6.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.68 £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil ALL CLIMATE 15W40 5L

15W40 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.34
37.78 £ 65.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 45.34 £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 1l ALL CLIMATE

15W40 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.28
11.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 4l ALL CLIMATE

15W40 4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.84
44.03 £
(13.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 5l ALL FLEET

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.95
25.79 £ 57.00 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.95 £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 4l MAXLIFE

15W40 4l

API SN
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.36
31.97 £ 53.10 £
(9.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.36 £

CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 5l mineral

15W40 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.84
35.70 £
(8.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 1l Helix

15W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.25
6.04 £ 13.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.25 £

CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 1l

15W40 1l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.40
9.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI

15W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 15W40 5l EVOLUTION

15W40 5l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 4,5l CLASSIC

15W40 4.5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.65
20.54 £ 39.12 £
(5.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 24.65 £
1 of 3 next