Parts & Accessories Catalogue
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (G12 Evo/G65) Pink KTT G12 EVO 5L RTU SET
Name Coolant
Coolant type G12 Evo/G65
Capacity [l] 5
Colour Pink
Norm VW TL 774-L ASDM D 3306
46.46
38.72 £ 55.84 £
(2.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.46 £
56.51
47.09 £ 97.62 £
(11.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
56.51 £
82.02
68.35 £
(16.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
107.46
89.55 £
(21.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W20 5l Special TEC AA
Intended use Passenger cars
108.24
90.20 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.87
19.89 £ 38.28 £
(4.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.87 £
85.30
71.08 £ 118.42 £
(17.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
85.30 £
95.22
79.35 £
(19.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
89.44
74.53 £
(17.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
164.16
136.80 £
(32.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
97.60
81.33 £
(19.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
31.97
26.64 £ 71.10 £
(6.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.97 £
Bestsellers
77.56
64.63 £
(15.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
93.29
77.74 £ 119.94 £
(18.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
93.29 £
22.51
18.76 £ 44.16 £
(4.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.51 £
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.03 £
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4400
ACEA C4
Intended use Passenger cars
102.18
85.15 £ 134.20 £
(20.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
102.18 £
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
96.40
80.33 £
(19.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
52.93
44.11 £ 108.12 £
(10.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
52.93 £
RAVENOL
Engine Oil 40 5l OLDTIMER
API SB
Intended use Passenger cars
135.22
112.68 £
(27.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
76.74
63.95 £
(15.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
103.56
86.30 £
(20.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
115.54
96.28 £
(23.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
82.06
68.38 £
(16.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
THERMOTEC COOLANTS
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G12+/G30) Yellow KTT YELLOW 5L CONC
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Yellow
Norm VOLVO VCS 418-001 PN-C-40007:2000 ASTM D3306 RENAULT 41-01-001
25.90
21.58 £
(5.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
58.80
49.00 £
(11.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
35.38
29.48 £
(7.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
96.36
80.30 £
(19.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
34.43
28.69 £ 38.70 £
(6.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.43 £
previous
14 of 18
next