Parts & Accessories Catalogue
FUCHS OIL
Universal grease 5l RENOLIT
Name Universal grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
86.92
72.43 £
(17.38 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
115.24
96.03 £ 189.28 £
(23.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
115.24 £
20.20
16.83 £ 41.20 £
(4.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.20 £
REVLINE
Manual Transmission Oil 80W90 5l REVFARM
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Truck Agro Buses Industry
34.16
28.47 £ 40.74 £
(6.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.16 £
61.10
50.92 £ 106.54 £
(12.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
61.10 £
AISIN
Automatic transmission oil 5l
Intended use Passenger cars
192.36
160.30 £
(38.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.34
59.45 £ 105.06 £
(14.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.34 £
Bestsellers
RAVENOL
Coolant (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ READY 5L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 DTFR 29D110 MB 326.3 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8G M9 VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
34.54
28.78 £
(6.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
14.41
12.01 £ 33.96 £
(2.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.41 £
MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 5L
API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
55.48
46.23 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
105.18
87.65 £
(21.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
107.46
89.55 £
(21.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Coolant (G12+/G30) Red A-C OPTIMAL 5L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Red
Norm DAF 74002 GM 6277M JAGUAR CMR 8229 JOHN DEERE JDM H5 LAND ROVER CMR 8229 LEYLAND DW03245403 LIEBHERR MD1-36-130 MAK A4.05.09.01 MAN D36 5600 MITSUB JQ07913-014 CAT/MWM TR 0199-99-2091 FVV HEFT R443 E/L-1415B KS M 2142 74002 UNE 26-361-88/1 KOMATSU 07.892 DEUTZ 0199-99-1115 MB 326.3 IS SERIES & N14 ASTM D3306 ASDM D 3306 FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF A4.05.09.01 ASTM D4656 VOVLVO 128 6083/002 JDMH5 CUMMINS CES 14603 BR 637 DCSEA 615/C DEUTZ 0199-99-2091 MEZ MN 121 D JQ07913-014 BT-PS-606 A FIAT 9.55523 NATO S-759 2.13.01 MACK 014 GS 17009 61-0-0257 32-9011 GM-OPEL QL 130100 BS 6580 POWER COOL PLUS NISSAN 41-01-001/--S Type D MTU MTL 5048 DLP799861
49.08
40.90 £
(9.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
NEW ARRIVALS
OE TOYOTA
Engine Oil 08880-80845-BB
API SL CF
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
81.22
67.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
79.12
65.93 £
(15.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x5l EDGE
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
440.44
367.03 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
138.96
115.80 £
(27.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Manual Transmission Oil 75W90 5l GEAR OIL semi-synthetic
API GL-5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
46.50
38.75 £
(9.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
58.27
48.56 £ 92.76 £
(11.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
58.27 £
21.76
18.13 £ 38.86 £
(4.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.76 £
113.68
94.73 £
(22.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
36.47
30.39 £ 70.12 £
(7.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.47 £
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
37.44
31.20 £ 94.02 £
(7.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.44 £
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
105.94
88.28 £
(21.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
OE JOHN DEERE
Hydraulic oil 5l HY-GARD
66.48
55.40 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
165.84
138.20 £
(33.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT mineral
Name Universal grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
Offer Truck
92.50
77.08 £
(18.50 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
11 of 18
next