MOTUL Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC

Index: SPECIFIC 2312 0W30 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
59.41 £
123.78 £
(Price for 1L: 9.90 11.88 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 59.41 £
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
0W30
Capacity [l]:
5
OEM spec:
PSA B71 2312
ACEA:
C2
Product line:
SPECIFIC
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
3374650257877, 3374650254890, IC-D6764D, PU-D6764D
Item code:
D6764D
Item index:
59006
PCN:
27101981
Manufacturer:
MOTUL, Manufacturer: Motul
Address: 119 Boulevard Félix Faure, Aubervilliers, Seine Saint Denis, 93300, France
Email: [email protected]

Specification Tecdoc

SAE viscosity class:
0W-30
Manufacturer Approval:
PSA B71 2312
ACEA specification:
C2
Engine oil SPECIFIC (5L) 0W30 ; ACEA C2; PSA B71 2312

Cross references Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC

Cross references

CASTROL
Engine Oil 0W30 4l MAGNATEC

0W30 4l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
72.00
60.00 £
(18.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l MAGNATEC

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.10
75.08 £
(18.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 0W30 4l USVO

0W30 4l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA A5 B5 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
145.42
121.18 £
(36.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 0W30 4l ULTRA FORCE

0W30 4l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
49.70
41.42 £ 69.04 £
(12.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 49.70 £
Bestsellers

TOTALENERGIES
Engine Oil 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
96.52
80.43 £
(19.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 0W30 5l SYNPOWER

0W30 5l

API SP
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.54
74.62 £ 123.58 £
(17.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 89.54 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
160.18
133.48 £
(32.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 5l synthetic

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
105.70
88.08 £
(21.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W30 5l EVOLUTION

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
59.18
49.32 £ 96.40 £
(11.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 59.18 £

SHELL
Engine Oil 0W30 5l Helix

0W30 5l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
96.46
80.38 £
(19.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

B01MQDGRS5 AMAZON (ASIN)
59006 ARTNR_Z_TCD
ECO-P 0W30 C2 5L IC KROSY
106414 MOTUL
867551 MOTUL
MOTUL SPECIFIC 2312 0W30 MOTUL
MOTUL SPECIFIC 2312 SAE 0W30 MOTUL
SPECIFIC 2312 0W-30 MOTUL
SPECIFIC 2312 0W30 MOTUL
106414 NR_KAT
PSA B71 2312 OEM SPECYFIKACJA
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC
Product opinion:Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.