Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Application type
Base technology
Engine Oils
112.90
94.08 £
(22.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
45.25
37.71 £ 104.94 £
(9.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
MOTUL
Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC
ACEA C2
Intended use Passenger cars
59.41
49.51 £ 123.78 £
(11.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
59.41 £
102.24
85.20 £
(20.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
138.48
115.40 £
(27.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
50.93
42.44 £ 100.54 £
(10.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
50.93 £
111.16
92.63 £
(22.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
46.45
38.71 £ 107.98 £
(9.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.45 £
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40
API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
53.57
44.64 £ 98.16 £
(10.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.57 £
MOTUL
Engine Oil 0W30 5l 8100
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
73.07
60.89 £ 123.48 £
(14.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.07 £
70.69
58.91 £ 118.60 £
(14.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
64.42 £
MOTUL
Engine Oil 0W16 5l 8100
API SP RC
Intended use Passenger cars
120.88
100.73 £
(24.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
195.46
162.88 £
(39.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil SPECIFIC 5W40
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
117.24
97.70 £
(23.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2