Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Engine Oils
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
66.04
55.03 £ 94.44 £
(13.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.04 £
67.51
56.26 £ 126.66 £
(13.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
67.51 £