Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Intended use
Offer
Engine Oils
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
52.80
44.00 £
(10.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
77.56
64.63 £
(15.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Leichtlauf High Tech
API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
120.34
100.28 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
47.09
39.24 £ 81.58 £
(9.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.44 £
Bestsellers
31.97
26.64 £ 71.10 £
(6.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.97 £
Bestsellers
77.56
64.63 £
(15.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
112.90
94.08 £
(22.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
138.96
115.80 £
(27.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.98
19.98 £ 43.74 £
(4.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.98 £
31.72
26.43 £ 43.66 £
(6.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.72 £
Bestsellers
50.77
42.31 £ 84.88 £
(10.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
50.77 £
34.96
29.13 £ 65.20 £
(6.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.96 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
210.28
175.23 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.35
59.46 £ 112.66 £
(14.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.35 £
Sports oils
Performance
220.56
183.80 £
(44.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
165.84
138.20 £
(33.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£