Availability


Price



Size

Name

Capacity [l]

OEM spec

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Engine Oil - Engine Oil

A~5010178~1862

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.22
16.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.82
78.18 £
(18.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.43
7.86 £ 18.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.43 £

CASTROL
Engine Oil 0W30 4l MAGNATEC

0W30 4l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
72.00
60.00 £
(18.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l MAGNATEC

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.10
75.08 £
(18.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API CF SM
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.40
12.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.38
50.32 £ 93.66 £
(12.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.38 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.48
12.90 £ 20.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.48 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.31
50.26 £ 98.14 £
(12.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.31 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l MAGNATEC

0W20 1l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.08
11.73 £ 21.22 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.08 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.13
60.94 £ 97.96 £
(14.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 73.13 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l GTX

0W20 1l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.72
10.60 £ 16.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.72 £

CASTROL
Engine Oil 0W16 5l GTX

0W16 5l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
54.80
45.67 £ 77.08 £
(10.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 54.80 £

CASTROL
Engine Oil 0W16 1l GTX

0W16 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.04
10.03 £ 16.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.04 £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.08
16.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 5l MAGNATEC

5W30 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.44
74.53 £
(17.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil VECTON LD 5W30FA4/F01 5L

5W30 5l

API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
91.50
76.25 £
(18.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil EDGE 0W40 LL 5L

0W40 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
145.36
121.13 £
(29.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l synthetic

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
57.16
47.63 £
(11.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 1l

5W30 1l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.48
10.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4l

5W30 4l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.93
17.44 £ 42.36 £
(5.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.93 £
Bestsellers

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.86
23.22 £ 53.56 £
(5.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.86 £

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
111.37
92.81 £ 211.72 £
(5.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 111.37 £

CHEMPIOIL
Engine Oil 0W20 1l synthetic

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.92
11.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.46
65.38 £
(15.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

ELF
Engine Oil 5W40 5l EVOLUTION

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.82
55.68 £
(13.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

ELF
Engine Oil 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.86
12.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

ELF
Engine Oil 5W40 4l EVOLUTION

5W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.50
44.58 £
(13.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.78
13.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 4l EVOLUTION

5W30 4l

API SL
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.96
50.80 £
(15.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 4 of 23 next