Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Base technology
Engine Oils
84.60
70.50 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
80.34
66.95 £
(16.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.50
11.25 £ 25.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.50 £
12.20
10.17 £ 20.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.20 £
21.88
18.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
117.16
97.63 £
(23.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W50 5l EDGE
API SQ
Intended use Passenger cars
151.56
126.30 £
(30.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.66
15.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
55.34
46.12 £ 76.44 £
(11.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
55.34 £
16.56
13.80 £ 24.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.56 £
Bestsellers
72.28
60.23 £
(14.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.84
36.53 £ 53.44 £
(10.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.84 £
128.74
107.28 £
(25.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
352.36
293.63 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
15.64
13.03 £ 21.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.64 £
CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l MAGNATEC
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
213.64
178.03 £
(13.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 10W40 4x4l MAGNATEC
API SP
Intended use Passenger cars
117.85
98.21 £ 178.92 £
(7.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
117.85 £
66.49
55.41 £ 89.52 £
(16.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.49 £
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x5l EDGE
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
440.44
367.03 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV2 10W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CJ-4 CE
ACEA E3 E5 E2 E9
Intended use Truck Agro Buses
63.36
52.80 £
(12.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
3 of 3