Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Engine Oils
CASTROL
Engine Oil VECTON LD 5W30FA4/F01 5L
API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses Industry
91.50
76.25 £
(18.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
84.60
70.50 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
80.34
66.95 £
(16.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.64
59.70 £
(14.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
OE JOHN DEERE
Engine Oil 15W40 5l Plus-50 II
Intended use Agro
67.18
55.98 £
(13.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.03 £
31.98
26.65 £
(6.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.67 £
30.52
25.43 £ 50.38 £
(6.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.52 £
REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 15W40 5l ALL FLEET
API CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
30.95
25.79 £ 57.00 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.95 £
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
ORLEN
Chain guide oil ORLEN PILAROL 5l
Intended use Agro
37.00
30.83 £
(7.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
14.41
12.01 £ 33.96 £
(2.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.41 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM
API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
79.92
66.60 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 30 5l LUX mineral
API SA
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 2
next