Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Engine Oils
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
14.41
12.01 £ 33.96 £
(2.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.41 £
84.70
70.58 £
(16.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l Longtime High Tech
API CF SM
ACEA C3
Intended use Passenger cars
91.62
76.35 £ 129.88 £
(18.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
91.62 £
AGRO
ORLEN
Chain guide oil ORLEN PILAROL 5l
Intended use Agro
37.00
30.83 £
(7.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
210.28
175.23 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
144.00
120.00 £
(28.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4x5l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
226.14
188.45 £
(11.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
81.40
67.83 £
(16.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W50 5l EDGE
API SQ
Intended use Passenger cars
151.56
126.30 £
(30.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil TopTec 6320 5W30
API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
138.58
115.48 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 4x5l Semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
154.38
128.65 £
(7.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
53.57
44.64 £ 98.16 £
(10.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.57 £
61.10
50.92 £ 109.00 £
(12.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
61.10 £
Sports oils
Performance
198.34
165.28 £
(39.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
224.34
186.95 £
(44.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
54.88
45.73 £ 92.14 £
(10.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
54.88 £
Bestsellers
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4300
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
66.61
55.51 £ 121.20 £
(13.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.61 £
MOTUL
Engine Oil 0W30 5l 8100
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
73.07
60.89 £ 123.48 £
(14.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.07 £
38.66
32.22 £ 62.82 £
(7.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.66 £
FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM
API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
79.92
66.60 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l Special Tec DX1
API SN ILSAC GF-5
Intended use Passenger cars
116.88
97.40 £
(23.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.28
35.23 £
(8.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.35
59.46 £ 112.66 £
(14.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.35 £
ORLEN
Engine Oil 30 5l LUX mineral
API SA
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
8 of 12
next