Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Engine Oils
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
43.91
36.59 £ 54.46 £
(10.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.91 £
CASTROL
Engine Oil 10W40 4x4l MAGNATEC
API SP
Intended use Passenger cars
117.85
98.21 £ 178.92 £
(7.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
117.85 £
42.64
35.53 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
140.82
117.35 £
(35.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Engine Oil 0W30 4l 300V Racing/Road synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
99.24
82.70 £ 155.28 £
(24.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
99.24 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
181.38
151.15 £
(45.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
73.08
60.90 £
(18.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.82
53.18 £ 98.86 £
(15.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
63.82 £
91.12
75.93 £
(22.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
61.21
51.01 £ 133.20 £
(15.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
61.21 £
88.02
73.35 £
(22.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL NGEN 7 4l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
66.90
55.75 £ 126.60 £
(16.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.90 £
120.48
100.40 £
(30.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
51.76
43.13 £
(12.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE QUAD ATV 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
ACEA A3 B3
Intended use Quad
Base technology synthetic
65.56
54.63 £
(16.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral
API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
73.60
61.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
66.49
55.41 £ 89.52 £
(16.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.49 £
Bestsellers
70.18
58.48 £
(17.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.98 £
146.80
122.33 £
(36.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 0W20 4l Cleansynto
API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
125.64
104.70 £
(31.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
74.50
62.08 £
(18.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 5W20 4l Cleansynto
Intended use Passenger cars
94.12
78.43 £
(23.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W30 3x4l ULTRA FORCE
API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
83.68
69.73 £ 143.34 £
(6.97 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
83.68 £
previous
8 of 9
next