Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Engine Oils
10.62
8.85 £ 16.56 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.62 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 4x5l Semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
154.38
128.65 £
(7.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.36
11.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
5.44
4.53 £ 9.64 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.44 £
89.68
74.73 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 1l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
11.40
9.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 1l
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
14.57
12.14 £ 22.06 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.57 £
ORLEN
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC
Intended use Passenger cars
30.17
25.14 £ 55.80 £
(6.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.17 £
89.58
74.65 £
(22.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.62
19.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
6.84
5.70 £ 12.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.84 £
29.80
24.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.46
17.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
49.32
41.10 £ 69.96 £
(9.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.32 £
9.28
7.73 £ 16.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.28 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.82 £
11.04
9.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.02 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 5l mineral
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
42.84
35.70 £
(8.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
9.90
8.25 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
73.36
61.13 £
(18.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
14.10
11.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.64
35.53 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
41.28
34.40 £
(9.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 15W40 5l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
64.58
53.82 £ 105.46 £
(4.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
64.58 £
38.09
31.74 £ 66.04 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.09 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £
previous
2 of 2