Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Product line
Engine Oils
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
16.54
13.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
34.72
28.93 £ 53.50 £
(8.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.72 £
7.40
6.17 £ 14.14 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.40 £
Bestsellers
22.80
19.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
51.76
43.13 £
(12.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
SHELL
Engine Oil 10W40 1l Helix synthetic
API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
7.72
6.43 £ 14.16 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.72 £
Bestsellers
SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix synthetic
API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
30.35
25.29 £ 51.10 £
(7.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.35 £
SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix synthetic
API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
8.52
7.10 £ 15.64 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.52 £
90.90
75.75 £
(18.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
83.02
69.18 £
(16.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
19.14
15.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
11.26
9.38 £ 19.62 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.26 £
Bestsellers
50.77
42.31 £ 84.88 £
(10.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
50.77 £
Bestsellers
20.56
17.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
96.52
80.43 £
(19.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.34
16.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
96.36
80.30 £
(19.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
46.40
38.67 £ 58.02 £
(9.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.40 £
29.78
24.82 £ 45.58 £
(7.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.78 £
56.92
47.43 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
7.31
6.09 £ 13.36 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.31 £
44.22
36.85 £ 58.50 £
(8.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.22 £
10.66
8.88 £ 13.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.66 £
98.92
82.43 £
(19.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
60.36
50.30 £
(15.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
44.84
37.37 £ 74.92 £
(8.97 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.84 £
8.69
7.24 £ 16.06 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.69 £
previous
14 of 31
next