Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Size
Name
Capacity [l]
OEM spec
Intended use
Offer
Oils engine
Sports oils
Performance
176.74
147.28 £
(44.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
110.62
92.18 £
(27.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l EDGE
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
296.56
247.13 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
52.42
43.68 £ 74.14 £
(13.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
52.42 £
Bestsellers
37.50
31.25 £ 74.32 £
(9.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.50 £
32.94
27.45 £ 51.12 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.94 £
Bestsellers
78.66
65.55 £
(19.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.66
28.05 £ 46.98 £
(8.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.66 £
93.54
77.95 £
(23.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
352.84
294.03 £
(22.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
89.86
74.88 £
(22.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
69.04
57.53 £
(17.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
29.53
24.61 £ 45.60 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.53 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 4l semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
30.90
25.75 £
(7.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.93
17.44 £ 42.36 £
(5.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.93 £
42.24
35.20 £
(10.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
53.50
44.58 £
(13.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
42.58
35.48 £
(10.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 4l TopTec 4100
API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
81.25
67.71 £ 108.22 £
(20.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
81.25 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 4l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
110.88
92.40 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W50 4l Molygen
API CF SJ
Intended use Passenger cars
115.24
96.03 £
(28.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 4l Molygen
API CF SN
Intended use Passenger cars
106.56
88.80 £
(26.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
MOBIL
Engine Oil 0W40 4l Mobil 1
API SP SL CF SM SN SJ SQ SN+
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
59.36
49.47 £ 89.94 £
(14.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
59.36 £
Bestsellers
43.32
36.10 £ 59.16 £
(10.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.32 £
Bestsellers
29.88
24.90 £ 48.90 £
(7.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.88 £
54.10
45.08 £
(13.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
58.48
48.73 £
(14.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
MOTUL
Engine Oil 5W30 4l 8100
API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
68.94
57.45 £
(17.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 3
next