Filters


Availability


Price



Capacity [l]

Parts & Accessories Catalogue


FUCHS OIL
Engine Oil 5W30 5l TITAN

5W30 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
5 pcs.
56.10
46.75 £ 95.80 £
(11.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 56.10 £

REVLINE
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
91.24
76.03 £
(18.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

MOTUL
Engine Oil 10W60 5l 8100

10W60 5l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.25
37.71 £ 104.94 £
(9.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 45.25 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l GTX

0W20 5l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.34
46.12 £ 76.44 £
(11.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 55.34 £

FEBI
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G12+/G30) Purple FE19402

Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Purple
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.27
18.56 £ 51.72 £
(4.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 22.27 £

VALVOLINE
Engine Oil ALL CLIMATE 15W40 5L

15W40 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.34
37.78 £ 65.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 45.34 £

VALVOLINE
Engine Oil 0W20 5l SYNPOWER

0W20 5l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
111.66
93.05 £
(22.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 5l semi-synthetic

10W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.92
32.43 £
(7.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.31
50.26 £ 98.14 £
(12.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.31 £
Bestsellers

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.90
68.25 £ 120.22 £
(16.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 81.90 £

FEBI
Automatic transmission oil 5l

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
87.24
72.70 £
(17.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.86
23.22 £ 53.56 £
(5.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.86 £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SL
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.26
63.55 £
(15.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil RESTORE&PROTECT 0W20 5L

0W20 5l

API SQ
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
133.24
111.03 £
(26.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil RESTORE&PROTECT 5W30 5L

5W30 5l

API SQ
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.76
68.13 £
(16.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.58
32.15 £ 82.54 £
(7.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.58 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
98.14
81.78 £
(19.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 5W30 5l SYNPOWER

5W30 5l

ACEA C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
108.04
90.03 £
(21.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 5W30 5l Quartz

5W30 5l

API SL CF
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.46
65.38 £
(15.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l ULTRA FORCE

10W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.39
16.99 £ 36.00 £
(4.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.39 £

MOTUL
Engine Oil 5W30 5l 8100

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.14
30.95 £ 78.64 £
(7.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.14 £

FEBI
Automatic transmission oil 5l

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.12
102.60 £
(24.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Special glue 46 5l Coralia

46 5l

Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.68
39.73 £
(9.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Agro oil AGRO 10W40

10W40 5l

API CG-4 CL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
6 pcs.
49.96
41.63 £
(9.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 0W30 5l SPECIFIC

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.41
49.51 £ 123.78 £
(11.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 59.41 £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
99.40
82.83 £
(19.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Antifreeze/coolant fluids and concentrates Red VAL MV COOLANT RED CON 5L

Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Capacity [l] 5
Colour Red
Norm RENAULT Glaceol RX type D GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS SAE J814 GM B 040 0240 ÖNORM V5123 MB 325.0 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASDM D 3306 FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-J VW TL 774-D VW TL 774-F ASTM D4656 BS 6580:1992 VW TL 774-G SAE J1941 MB 325.5 MB 325.3 SAE J1034 MB 325.6 MB 325.2 VW TL 774-C
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.45
36.21 £ 56.20 £
(8.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 43.45 £
Sports oils

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W60 5l Synthoil Race Tech GT1

10W60 5l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
92.90
77.42 £ 134.20 £
(18.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 92.90 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l Quartz

15W40 5l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
49.32
41.10 £ 69.96 £
(9.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 49.32 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 15W40 5l MoS2 Leichtlauf Super

15W40 5l

API SL CF
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.17
52.64 £ 95.26 £
(12.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.17 £
previous 7 of 18 next